Popis disciplín

Níže naleznete obecný popis každé z našich soutěžních disciplín.
Zároveň k tomu také uvádíme, jakou podobu má disciplína při soutěži.

Atlas

V této disciplíně se soutěžící snaží zvednout těžkou kouli (atlas). Zdvihem se obvykle myslí zvednutí koule ze země na připravený stůl nebo „přehoz“ přes přistavenou železnou kozu.
Disciplína má časový limit 60 sekund a soutěžící se snaží o co nejvíce přehozů.

Atlasy

Axel

Úkolem je zvednout osu s naloženou vahou nad hlavu. Váha se zvyšuje dokud je soutěžící schopen osu zvednout. Do výsledku se pak počítá nejvyšší uzvednutá váha.

Axel – Tlustá osa

BenchPress

Dřep

Farmers Walk — Kufry

V této disciplíně má soutěžící za úkol ujít předem danou vzdálenost s „kufry“ se závažím za co nejkratší čas.

Jednoručka — Dumbbell lift

Jedná se o jednu ze základních tlakových disciplín, ve které se zvedá činka jednou rukou nad hlavu (ruka zcela propnutá). Zde se počítá počet platných zdvihů v časovém limitu jedné minuty.

Jednoručka

Kolečko

Tato disciplína spočívá v ujetí dané vzdálenosti s „kolečkem“, na kterém je položena jedna z těžkých pneumatik. Soutěžící má toto provést co nejrychleji.

Naložené zahradní kolečko

Kolečko — hodiny

„Hodinové kolečko“ se od předchozí disciplíny liší v dráze, kterou má soutěžící ujet a ve způsobu hodnocení. Zde soutěžící s kolečkem kolem kruhu s průměrem 4 m. Hodnotí se, kolikrát soutěžící objel kruh (neboli kolik „hodin a minut“ ujel) za jednu minutu.

Mrtvý tah

Pneumatika

Náplň této disciplíny je prostá. Soutěžící v časovém limitu 60ti sekund se co nejvíc krát převrátit soutěžní pneumatiku. Nenechte se však zmást, nejedná se totiž o pneumatiku nějakého osobního auta.

Pneumatiky

Tlaková kombinace

Yoke

Yoke
Yoke

Disciplína Yoke je velmi podobná disciplíně Farmers Walk.

Jediný rozdíl je, že se zde místo kufrů přenáší kovová konstrukce o mnohem vyšší váze. Konstrukci soutěžící nese „za krkem“.

Zdvihová kombinace